więcej niż interior & industrial design

PROJEKT WNĘTRZA ORAZ PROJEKT MEBLI WE FRANCUSKIM STYLU HISTORYCZNYM ART DECO W KONWENCJI MODERNISTYCZNEJ 

Paryski styl Art Decoratifs kojarzony z atmosferą miejskiej elegancji i luksusu staje się tym samym przyjazną, wytworną oraz urządzoną ze smakiem przestrzenią.


PROJEKT WNĘTRZA ORAZ PROJEKT MEBLI WE FRANCUSKIM STYLU HISTORYCZNYM ART DECO W KONWENCJI MODERNISTYC

Projekt ten to działanie świadomie, tworzenie stylu w sztuce na wzór dawnych stylów, ale wybiegającego w przyszłość i z optymizmem szukającego wyrazu dla nowoczesności świata współczesnego.

We wnętrzu stworzonym w tym stylu dominują szlachetne zestawienia barw w wielu odcieniach począwszy od palety beżów, kości słoniowej, zieleni, brązów, karmazynów, srebrzystych popieli, czerni ..., obicia ścian tkaninami aksamitnymi, żakardowymi i jedwabnymi, różnorodne i wyszukane gatunki drewna, elementy luster, subtelnego oświetlenia, bez których styl Art Deco nie miałby właściwego charakteru.       

Jest nurtem złożonym, w którym elementy pochodzące z różnych kierunków zostały ze sobą przemieszane z dużą dozą wyczucia. Art Deco charakteryzuje się także klasycyzującym zgeometryzowaniem i dążeniem do syntetycznego i zdecydowanego ujmowania form, poszukiwaniem piękna w funkcji poszczególnych mebli i jasności przekazu. Na elegancję zaprojektowanych mebli wpływa ich niewyczerpane źródło inspiracji. Masywne oraz lekko kanciaste formy zaczerpnięte zostały z twórczości kubistów, z malarstwa fowistów i ekspresjonistów zapożyczone zostały kontrastujące ze sobą zestawienia barw, natomiast z wiedeńskiej secesji elementy koliste i kwadratowe, pojawiające się już nie tylko w fasonach mebli ale także w ornamentach oraz intarsjowanych blatach stołu i komód.

Intarsjowany stół z krzesłami, witryna jadalniana łącząca ze sobą zgrabnie funkcje przechowywania oraz wystawienniczą, wbudowana łukowa witryna biblioteczna oraz komody, wszystko to w lekko opływowych kształtach o delikatnej smukłej linii, zaprojektowane z niesamowitą dbałością. Powierzchnie mebli lakierowane na wysoki połysk wykonane ręcznie, z najwyższą pieczołowitością, z zastosowaniem wysokiej klasy materiałów i starych sprawdzonych metod produkcji.

Ornamenty ścian występujące w tym stylu są często geometryczne. Powierzchnie ścian są różnorodnie rzeźbione, często łamane zmianą koloru lub zróżnicowaniem głębokości. Wprowadza to do wnętrz niesamowitą grę światłocienia. Różnorodne techniki oświetleniowe pomagają w kreowaniu klimatu wnętrza w wieczornej odsłonie. 

Dbałość o wysoki poziom architektoniczny wnętrz i mebli oraz rozmaitość stosowanych technik dekoracyjnych i form konstrukcyjnych powoduje, że wiele obiektów ma charakter dzieł sztuki

Art Deco jest stylem klasycyzującym co czyni go zawsze niesamowicie eleganckim i luksusowym. Takie cechy pozwalają mu być uniwersalnym a także może być wspaniałą alternatywą dla minimalizmu.